Made in Japan

Az oldal általánosságban a japán kultúrával foglalkozik, de a hétköznapi élet és a szokások mellett kiemelt helyet kap a zene és a mostanság egyre divatosabbá váló anime és manga kultúra is. Jó böngészést!


Japán - Hol is van?

Avagy földrajz és amit akartok

   Ebben a részben csak földrajzi adottságokról szólok, az előző cikkben az általános adatokat elolvashatod (ha eddig nem tetted volna meg). Akkor lássuk csak hol is kezdjem, úgy vélem a legegyszerűbb az ha az elején. Japán (japánul: 日本, átírással: Nippon vagy Nihon, hivatalosan: 日本国, átírással: Nippon-koku vagy Nihon-koku) szigetország Kelet Ázsiában. Nyugaton a Japán-tenger északon az Ohotszki tenger keleten a Csendes óceán és délen a Kelet-kínai-tenger mossa partjait.

japan_terkep.jpg

  A fő szigethez több mint 3000 kisebb-nagyobb sziget tartozik, ezek közül a legnagyobbak Hokkaidó, Honsú, Kjúsú és Sikoku. Ezek a szigetek kiemelt szerepet töltenek be mint turisztikai látványosság és utazási cél, mint természetvédelmi területek, ez utóbbi azért valósulhat meg, mert a szigetek kevésbé (nézőpont kérdése mi a kevésbé) vannak beépítve, Hokkaidó szigeten több nemzeti park is található, ezek a következők:

  • Rishiri-Rebun-Sarobetsu Nemzeti Park
  • Shiretoko Nemzeti Park
  • Daisetsuzan Nemzeti Park
  • Akan Nemzeti Park
  • Kushiro Shitsugen Nemzeti Park
  • Shikotsu-Toya Nemzeti Park

Éghajlat - Fő a változatosság

Az éghajlat Japánban nagyrészt mérsékelt, ám északról délre nagyban változatos. Az országot hat nagy éghajlati zónára lehet osztani:

  • Hokkaidó – a legészakibb zóna, melynek jellemzői a hosszú, hideg telek és hűvös nyarak. A csapadék nem gyakori, de a szigetet télen gyakran sújtják hóviharok.
  • Japán-tenger – Honsú nyugati partvidékén az északnyugati szél telenként jelentős havazást okoz. Nyáron ez a terület hűvösebb mint a Csendes-óceán partja, de a főn jelenség miatt gyakran igen magas hőmérsékletek jellemzik.
  • Közép-Japán – Tipikus belföldi éghajlat jellemzi a telek és nyarak, valamint a nappalok és éjszakák közti nagy hőkülönbségekkel. A csapadékmennyiség nem jelentős.
  • Szeto-beltenger – A Csúgoku és Sikoku régiók hegyei pajzsként védik ezt a területet a szelektől, ami ennek a régiónak kellemes időjárást ad egész évben.
  • Csendes-óceán – A keleti part télen hideg, gyakori a hóesés, a nyár viszont meleg a délkeleti időszakos szél miatt.
  • Délnyugati szigetek – Éghajlatuk szubtrópusi, meleg telekkel és forró nyarakkal. A csapadék nagyon gyakori, főleg az esős évszakokban. A tájfunok időszakosak.

A fő esős évszak május elején kezdődik Okinava szigetein. Az ezért felelős éghajlati ciklon az év során észak felé halad, és Hokkaidón tűnik el végleg, általában július végén. Honsú nagy részén az esős évszak június közepén kezdődik el és körülbelül hat hétig tart. Nyár végén és ősz elején a tájfunok gyakran hoznak nagy mennyiségű csapadékot.






Weblap látogatottság számláló:

Mai: 5
Tegnapi: 13
Heti: 19
Havi: 18
Össz.: 9 442

Látogatottság növelés
Oldal: Japán - Hol is van?
Made in Japan - © 2008 - 2024 - madeinjapan.hupont.hu

Az, hogy weboldal ingyen annyit jelent, hogy minden ingyenes és korlátlan: weboldal ingyen.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »